Elérhetőségek

9600 Sárvár,
Ikervári utca 22.
E-mail küldése

Hírek

2020. november 06., 12:55 Madárodúk cseréje a Várparkban

 


A Sárvári Környezetvédő és Természetbarát Egyesület egyik fontos célja a lokális környezetünk élővilágának védelme. Tíz évvel ezelőtt tíz madárodút helyeztünk el körben a Várparkban. Az odúk ellenőrzése (lakott volt-e vagy sem, elhasználódás, rongálás) minden évben ősszel történik.
Az idén, november 4-én érkeztünk az odúkhoz. Az előző évben kiderült, hogy az odúink nagyrészét az idő vasfoga megette, megértek a cserére. Az egyesületünk nyáron elkészítette a odúkat. Nyolc darab B-s és két darab A-s odút helyeztünk ki. Az A-s odúk kisebb lyukátmérőjűek, így azokat a kisebb testű madarak (pl.: kékcinke) használják. A B-s odúk valamivel nagyobbak, amelyeket a legtöbb énekesmadár szívesen használ költőhelyül.
Az ellenőrzésünk során kiderült, hogy a tízből, már csak nyolc odú maradt meg. Ezek közül hét lakott volt! Ez egyben azt is jelenti, hogy az odúk jó helyen, jól tájolva (kelet felé néző bejáratinyílás) helyezkednek el.
A munkában az egyesületünk három tagja mellé csatlakozott egy lelkes 9. A osztályos Tinódis diák is.

(További képek a galériában!)
Vígh Viktor
környezetvédelmi szakreferens
 


« Vissza az előző oldalra!

Sárvári Környezetvédő és Természetbarát Egyesület - Magyar